kampus study

Чому варто обрати навчання в Польщі


Найважливіша частина планування вищої освіти - це відповідальний вибір країни, яка стане вашим новим домом на час навчання. Вона має бути місцем, де ви зможете жити в мирі, безпеці та комфорті, де зможете отримати гідну освіту і заробляти достатній дохід у майбутньому. Польща ідеально підходить під усі ці критерії. Однак давайте розберемося детальніше:

Безпечне середовище

Рівень безпеки життя в Польщі є дуже високим і вона стабільно входить до числа найбезпечніших країн ЄС. Numbeo, найбільша у світі база даних міст і країн публікує статистику щодо рівня небезпеки для життя країн (country crime index).
У цьому індексі Україна посідає 57 місце, а Польща - 107, що означає, що жити та навчатися в Польщі вдвічі безпечніше. Польща є однією з найбезпечніших країн Європи з низьким рівнем злочинності (індекс становить близько 20 зі 100). Такий результат міститься у звіті про рівень злочинності в країнах ЄС, опублікованому Євростатом, статистичним агентством ЄС.

Польща та міжнародні відносини

Сьогодні Польща робить свій внесок у підтримання міжнародного порядку як член ООН, Ради Європи, ОЕСD , CEFTA, WTO, Світового банку, Міжнародного Валютного Фонду та Ради Балтійських держав (РБД). Польща є членом Організації Об'єднаних Націй (з 1945 року) і членом багатьох спеціалізованих організацій ЮНЕСКО, ЮНІДО, ВООЗ, ФАО, МОП, МАГАТЕ, МБРР, МФК, МВФ та ін.). Польща також є членом ЄС (з 2004 року) та НАТО (з 1999 року).

Близькість до України

Між Польщею та Україною діє безвізовий режим, що дає можливість часто відвідувати родичів. Дорога зі Львова до Варшави займає близько 7 годин автомобілем, а з Києва до Кракова - близько 12 годин, тож у воєнний час можна швидко і комфортно відвідати рідних на свята чи на вихідні. У майбутньому можна буде також скористатися авіаперельотами лоукостыв, а дорога туди і назад займатиме близько півтори години.

Легкість у вивчені мови

Згідно з опитуванням українських лінгвістів, польська мова є найбільш близькою до української за лексичною схожістю (70%). Багато українців, які чули польську мову, також стверджують, що польська мова дуже схожа на українську. Це одна з причин, чому українські студенти більш схильні вивчати цю європейську мову і вступати до престижних польських університетів.

Доступна вартість навчання та життя у порівнянні з іншими країнами ЄС

Вартість навчання в Польщі не набагато вища, ніж в українських вишах, до того ж, отриманий тут диплом автоматично визнається на всій території ЄС без додаткового підтвердження.

Вартість навчання

Загальновідомо, що середня вартість навчання в Польщі вдвічі нища, ніж у країнах Західної та Північної Європи. Залежно від університету та обраної спеціальності, вона коливається від 840 до 3500 євро на рік. На додаток до доступної вартості навчання, Польща також має дуже низькі витрати на проживання та харчування у порівнянні з іншими європейськими країнами.
Це пояснюється тим, що Польща не є членом Єврозони і використовує власну валюту - злотий.

Дослідивши вартість навчання в інших країнах ЄС, можна сказати, що Польща є ідеальною країною для студентів:

Чехія: від 2000 до15.000 євро/рік;
Австрія: від 1 000 до 20 000 євро/рік;
Португалія від 2500 до 8000 євро/рік;
Італія: від 5 000 до 18 000 євро/рік;
Польща: від 840 до 3 500 євро на рік.

Вартість життя

Навчання в Польщі включає плату за навчання, а також витрати на проживання.

Вартість послуг і продуктів є доступною, а їхня якість принаймні не гірша, ніж в інших європейських країнах (продукти харчування вважаються одними з найкращих в Європі).
Нижче порівнюється середня вартість життя студентів у європейських країнах:

Чехія: 600 євро;
Португалія: 750 євро;
Австрія: 800-1 000 євро;
Італія: 700-1 000 євро;
Польща: 450-550 євро.

Ця сума включає витрати на проживання, транспорт, харчування, предмети щоденного вжитку, інтернет/мобільний зв'язок, культуру, спорт та розваги.

Підсумок вартості навчання та проживання в країнах ЄС показує, що Польща набагато дешевша. Крім того, у багатьох місцях, таких як музеї та спорт майданчики діють студентські знижки. У порівнянні з іншими країнами, витрати на розваги для студентів набагато нижчі, а вхід на багато фестивалів і культурних заходів часто є безкоштовним.

Працевлаштування та розвиток після закінчення навчання

Працевлаштування після закінчення навчання є ще одним важливим фактором при розгляді можливості навчання за кордоном.

За даними польського Міністерства розвитку і технологій, у Польщі налічується 2,62 мільйона компаній, в яких працює понад 15,1 мільйона осіб.
Кількість і різноманітність проектів іноземних інвестицій в Польщі свідчить про те, що іноземні інвестори успішно управляють проектами в країні з широким спектром секторів. Протягом багатьох років у Польщі зарекомендували себе компанії в галузі електроніки, аутсорсингу бізнес-процесів, досліджень і розробок, побутової електроніки, обладнання та інформаційних технологій.

Тому після навчання в Польщі студенти без проблем знаходять роботу в обраній галузі. Польська економіка динамічно розвивається, сприяючи зростанню зайнятості та підвищенню якості життя.

Навчання в Польщі - це не тільки доступ до якісної європейської освіти за доступними цінами, а й свобода пересування в межах Європейського Союзу (ЄС) та право офіційно працювати в будь-якій його країні!

Статистика українських студентів

Кількість український студентів в Польщі росте кожного року. Нижче приоводимо цікаву статистику по її кількоті та причинам чому українські студенти обирають навчання в Польщі:

Динаміка іноземних/український студентів в Польщі за останні 3 роки:

2021 рік: Загалом: 84,7тис., серед них укр:аїнців - 38,5 тис. (45,5% всіх іноземних студентів);
2022 рік: Загалом: 89,4тис., серед них українців - 36,0 тис. (40,3% всіх іноземних студентів);
2023 рік: Загалом: 105,4тис., серед них українців - 48,1 тис. (45,6% всіх іноземних студентів)

Чому студенти обирають навчання за кордоном, а не в Україні:

Чому студенти обирають навчання саме в Польщі, а не в інших країнах ЄС:


Хочеш отримати ще більше корисної інформації?
Запрошуємо відвідати наш блог